Tvé poslední hrané hryPoslední hrané

Potraviny posilující obranyschopnost tělaStyleMag radí jak na mít zdravý imunitní systém což je základ nejen v době chřipek a nachlazení. Obranyschopnost těla zabezpečuje, že je náš organismus dobře vybaven na boj s bakteriemi, parazity, viry v jakoukoliv roční dobu. Imunitní systém je složen z různých buněk, orgánů a tkání, jež vzájemně spolupracují a aktivují ochranný systém v případě, že by z vnějšího prostředí chtěli útočit vetřelci.

Většinou to naše tělo zvládá dobře, ale pokud jsme přetažení, ve stresu, málo spíme, konzumuje špatné potraviny, kouříme, pijeme alkohol, dojde k oslabení a vetřelec snadněji překoná ochrannou bariéru. Právě proto je vhodné zaměřit se na konzumaci potravin, které fungování imunity zlepšují a podporují. Které to jsou?

AktivLife doporučuje jíst Česnek

Česnek je považován za přírodní medicínu již od nepaměti. Má protizánětlivé, protiplísňové a antibakteriální schopnosti, chrání tělo a výrazně zlepšuje obranyschopnost organismu.

Pro lidi 40 plus, doporučujeme pít šálek čaje

Šálek dobrého čaje nejenže zahřeje a chutná, dokáže nakopnout a zvýšit imunitu. Bylo zjištěno, že ideální je pití zeleného a černého čaje, výtečné jsou i některé bylinky. Například sloučenina v černém čaji dokáže připravit imunitní systém na útok s bakteriemi, plísněmi a viry.

Houby

Houby jsou výtečným zdrojem antioxidantů a jiných živin, jež pracují ve prospěch imunity. A nejen to. Četné výzkumy potvrdily, že působí i jako prevence rakoviny.

Kvašené potraviny

Kvašené (fermentované) potraviny prospívají našemu trávení (střevům), a ty úzce souvisí s imunitním systémem. 80 % imunitního systému se nachází v trávicím traktu. Kvašené potraviny (kombucha, kysané mléčné výrobky, kimchi, tempeh, miso, kyselé zelí, kyselé okurky) obsahují užitečné bakterie (probiotika). Probiotické bakterie mají schopnost zabránit zánětům a regulují imunitní systém.

Český magazín doporučuje jíst ovesné vločky

Ovesné vločky obsahují nerozpustnou vlákninu, která má hned několik zdravotních bonusů, kde jedním z nich je i posílení imunity. Ovesná kaše je nejen chutným pokrmem, kdy zaženete chutě na sladké a zasytíte se, ale posílí vaši imunitu.

Ryby

Ryby patří k super zdravým jídlům. Obsahují zdraví prospěšné tuky a vitamín D, který pomáhá buňkám produkovat látky, jež bojuje s mikroby. Nedostatek vitamínu D může být důvodem slabé imunity.