Salah neodešel z "Liverpoolu" v létě, je možný přestup v zimě?Kluby z Saúdské Arábie vážně míří na lídra "Liverpoolu." V tomto článku budeme diskutovat, jak pravděpodobný je takový přestup, a předpovídat, jak by vypadl anglický klub, pokud by k takovému přestupu došlo. Pokud máte také rádi předpovídání a sázky, nejjednodušší je to udělat prostřednictvím aplikace Mostbet.

Pojďme hovořit o šancích týmu v tuto chvíli

V nepředvídatelném světě fotbalu musí modely a předpovědi jít ruku v ruce s nejistotou. Pokud se vrátíme do minulého roku, podle nyní zrušeného předpovědního modelu FiveThirtyEight měl "Liverpool" 21% šanci na získání ligy a 82% šanci na umístění v první čtyřce. Žádný z nakonec sestupujících týmů neměl více než 19% pravděpodobnost být v dolní třetině a "Newcastle" a "Manchester United" neměly více než 16% šanci na umístění v první čtyřce. Nepředvídatelnost fotbalu je hmatatelná a mnoho věcí je na začátku sezóny nejasných.

"Liverpool" je živým příkladem této nepředvídatelnosti. Jejich výkony kolísaly od skvělého výkonu proti "Chelsea" po zranitelnost proti "Bournemouth" a "Newcastle" kvůli nedostatku hráčů. Teprve v nedávném zápase proti "Aston Ville" vše vypadalo poměrně stabilně. Jejich výkon byl chvályhodný, zejména s ohledem na absenci hlavních středních obránců a defenzivního záložníka.

Vzhledem k současné situaci se zdá, že "Liverpool" má místo v Lize mistrů díky tomu, že "City" je jediný tým, který se zdá výrazně lepší, a Premier League pravděpodobně nabídne pět míst v příští sezóně. Navzdory jejich předchozí zklamání sezóny klesli pouze na páté místo.

Avšak odchod Salaha by komplikoval tuto trajektorii. Čekání do ledna na nalezení náhrady a potenciální ztráta 10 nebo více gólů od Salaha by mohlo srovnat "Liverpool" s "United" místo boje o druhé místo.

Tým má poměrně dost útočných možností

Diogo Jota, Cody Gakpo a Harvey Elliott jsou hodné náhrady, kteří ukázali slušné výsledky v minulé sezóně. S ohledem na Dominica Solankeho je útočná hloubka nezpochybnitelná. Navzdory zjevnému přispění Salaha v nedávných zápasech by jeho odchod mohl tým stát asi čtyři nebo pět bodů, což by je stále umístilo do kvalifikace Ligy mistrů.

Mohl by "Liverpool" směřovat k něčemu většímu? Čas odpoví na tuto otázku. Možná evoluce ve středové hře, nalezení formy Darwina Nuneze nebo zlepšení fyzického stavu Erlinga Haalanda by mohly "Liverpool" postavit jako aspiranta na titul do ledna.

Přístup PIF k Salahu se zdá být spíše uspěchaný než strategický. Kdyby jejich nabídka přišla dříve v létě a Salah by vyjádřil přání odejít, pravděpodobně by nyní hrál v Saúdské Arábii. Místo toho pozdní nabídka "Liverpool" nechala s málem času na vypracování nouzového plánu.

Situace by se mohla změnit v lednu, ale mnoho bude záviset na výsledcích týmu v té době.

Nicméně pravděpodobnost, že nabídka zmizí, pokud není brzy přijata, je nízká. Žádný evropský fotbalista nemůže ospravedlnit hodnocení 200 milionů dolarů za výkony na hřišti, zejména ve svých třiceti letech, obklopený talentovanými spoluhráči.

Pokud by měl Salah přestoupit, mohl bych využít 200 milionů dolarů na strategické akvizice, což by mohlo být pro "Liverpool" dlouhodobě prospěšnější.

Může to být emocionální uvažovat o rozchodu s jedním z nejlepších hráčů "Liverpoolu", ale okamžitý krok nemusí být nejrozumnější volbou. "Liverpool" by mohl svou nabídku zvýšit do ledna, což by jim dalo čas najít náhradu. A pokud se zdá, že titul v Premier League je dosažitelný, dynamika by se mohla opět změnit. Salah by se mohl rozhodnout zůstat, s možností dalšího trofeje.

Trpělivost by mohla být odměněna. Nakonec tu vždy bude další přestupní okno. A každé zpoždění poskytuje další možnost pro jednání.