Tvé poslední hrané hryPoslední hrané

Blackjack SurrenderBlackjack je jednou nejoblíbenějších karetních her takřka po celém světě. Setkáte se s ní v kasinech, na internetu, ale i v mobilech nebo ve verzi pro zábavu, kterou si může zahrát každý pěkně z pohodlí domova.

Blackjack se hraje s klasickými 52 kartami. Proti sobě hraje krupiér a hráč, případně více hráčů. Krupiér rozdá hráči dvě karty. Sobě pak rozdá taky dvě karty. Jedna je však lícem nahoru, takže i hráč může vidět, jakou kartu má krupiér.

Cílem hry je získat 21 nebo být blíže 21, aniž by krupiér měl či byl blíže 21. Hodnoty karet jsou různé. Karty s čísly mají hodnotu podle samotného čísla. Obrázkové karty kluk, dáma a král mají hodnotu deset. Eso může být za jedna nebo jedenáct. Z logiky je proto jasné, že nejlepší je hned dostat eso a například desítku. Dohromady vám dají dvacet jedna a vy vyhráváte.

Po rozdání prvních dvou karet máte na výběr z několika možností. Můžete stát, když si myslíte, že máte dostatečně vysokou hodnotu na výhru. Můžete vzít další kartu, aby se vám zvýšila hodnota. Pozor však, pokud překročíte 21. To jste přes a hned prohráváte. Další možnosti jsou pojištění nebo rozdělení. Pojištění je možné v případě, že krupiér odhalenou kartu má jako eso. Rozdělení se může udělat, kdy dostanete dvě stejné karty. Tak například pokud máte dvě desítky, je dobré je rozdělit. Hrajete tak jakoby dvě oddělené hry. K nim pak dostanete další dvě karty.

Blackjack Surrender je zvláštní varianta ke klasickému blackjacku. Hlavním rozdílem je ten, že může vaše první dvě karty jakoby zahodit a dostanete zpět polovinu své počáteční sázky. Tato možnost platí jen za určitých okolností. Přesto se jedná o populární variantu, protože vám dává více možností na rozhodnutí.